З історії школи

Дослідження початку створення школи  і подальшого розвитку освіти в селі Мала Совпа Корецького району Рівненської області підтверджені лише розповідями корінних жителів села, бо підтверджуючі документи до нашого часу не збереглися, а , можливо, їх і не було. Відомо, що на початку XX століття на території села функціонували  дві школи  - польська та польсько-українська. Пов’язано це було з тим, що до 40-х років село знаходилося під владою Польщі.

Польська школа знаходилася за три кілометри від села на хуторі Воронуха. До початку Великої Вітчизняної війни на хуторі проживали переважно поляки, певно, вони й заклали фундамент такій школі. Але навчатися сюди приходили учні не тільки з хутора, а й з самого села. Навчання велося польською мовою. За свідченням колишніх учнів цієї школи відомо, що тут існувала сувора дисципліна.

Крім цього закладу вже в самому селі паралельно функціонувала польсько-українська школа, яку започаткував польський пан Ліверовський. Для цього він викупив великий маєток, який став приміщенням чотирикласної школи. Тут викладалися такі науки, як математика, письмо, польська мова, географія, історія та ін. Сам пан Ліверовський намагався залучити все населення села для того, щоб більш-менш були освіченими. Та, враховуючи  тодішні скрутні часи, з сімей селян навчалися тільки хлопчики, а дівчатка залишалися вдома прясти вовну, пасти гуси, бо потрібно було вижити в нелегку годину.

Під час Великої Вітчизняної війни наше село було повністю спалено німцями.

Після пожежі дивом залишилося тільки декілька хат, які слугували домом для багатьох сімей. Більшість жили в землянках.

Після війни в селі знову функціонувала невеличка школа з семи класів, яку допоміг збудувати єврей  Зельман. Керував в цією школою Фус, а навчання велося в дві зміни, бо було всього дві класні кімнати. Навчанням охоплювали не тільки дітей шкільного віку, а й доросле населення. З 1956 року на посаду директора було призначено Ботаневича М.П., який відразу подає клопотання перед керівними органами про будівництво нової восьмирічної школи .Таке будівництво було розпочато в 1960 році. За чотири роки був побудований центральний корпус, а через кілька років – ще два бокові корпуси. Школа велика, простора, розрахована на 250 учнів. Така кількість учнів була до 70-х років. Потім почався масовий виїзд населення до міста і кількість учнів стала поступово зменшуватись.

Йшли роки, змінювалися учні, змінювалося керівництво школою. 1973 року була призначена директором Баюн М.М.  , згодом – Вітрик  І.С., Конончук З.Г.. З 1996 року очолює вчительський колектив Яницька Г.Г. Зараз навчається в школі 28 ученів. На даний час школа живе повноцінним  шкільним життям. Колектив постійно поповнюється молодими спеціалістами. Приємно відзначити, що в серед них – колишні випускники школи.

Анкетніі дані школи

Рік народження :  1964р.

Кількість класів:  9

Кількість дітей у школі:  28

Директор школи  Яницька Галина Григорівна

Навчальну діяльність здійснюють 13 вчителів

З них:

2 – вища категорія,

1- старший вчитель;

5– І категорія;

2 – ІІ категорія;

3 – спеціалісти.

Середній вік педагогічного колективу – 35 роки

Адреса:

Рівненська область;

Корецький район;

с.Мала Совпа

вул.. Набережна

Мета діяльності:   дати освіту кожній дитині, формувати її особистість, розвивати здібності та нахили, творчі обдарування, сформувати науковий світогляд; виховувати національно-свідомого громадянина України.

Девіз учителів школи:

Учитися важко, а учить ще важче,

Але не мусиш зупинитися ти,

Як учням віддаси усе найкраще,

То й сам сягнеш нової висоти.

Працюємо над науково-методичною темою школи:

«Формування компетентної особистості шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій».